Baszta

Baszta

APARTAMENT BASZTA

Baszta Pałacowa to niecodzienny apartament dla 4 osób, który mieści się w starej stróżówce na terenie Pałacu w Korczewie. Na dwóch kondygnacjach znajdują się dwa pokoje (salon z kominkiem oraz sypialnia), łazienka, WC oraz kuchnia wyposażona w sprzęt niezbędny do samodzielnego przygotowania posiłków. Do dyspozycji gości jest również mały ogródek.

Baszta została wzniesiona w latach 30-tych jako część wizji architekta Stanisława Noakowskiego, który przeprojektował pałac po pierwszej wojnie światowej.

Głównym pomieszczeniem Baszty jest położony na parterze salon, w którym znajduje się rozkładana sofa, stół oraz kominek. Do salonu przylega kuchnia wyposażona w lodówkę, dwupalnikową kuchenkę elektryczną oraz przyrządy do gotowania. Na parterze jest również mała toaleta oraz wejście do ogródka. Tylne drzwi prowadzą na ulicę. Na piętrze znajduje się sypialnia z podwójnym łóżkiem oraz łazienka z wanną. Z okna rozciąga się widok na pałac. Istnieje możliwość dołożenia dostawki za dodatkową opłatą. 

Po drugiej stronie ulicy leży Kuźnia Pałacowa, w której od maja do września działa restauracja i obiekt noclegowy. W sezonie można spróbować tam kuchni lokalnej lub wypić kawę w ogrodzie. Możemy również zapewnić śniadania w restauracji.

Koszt wynajęcia baszty wynosi 290 zł za dobę.
* Przy dłuższych pobytach istnieje możliwość negocjacji ceny.